May 2015

Procestuj celou Evropu úplně ZADARMO!

22. may 2015 at 10:41 | Lea Jennifer |  Free time

Láká tě cestování a poznávání nových kultur? Mám pro tebe tip, jak můžeš procestovat Evropu téměř zadarmo!
Dovolená s rodiči už tě přestala bavit, ale přesto bys ráda vyrazila na pár dní do zahraničí. Jenže tvoje peněženka zeje prázdnotou. Co teď? Tvoje situace není zdaleka tak ztracená, jak si myslíš. Díky členství v Evropské unii máš možnost zapojit se do projektů Mládeže v akci, které se konají v různých zemích po celé Evropě. Ať už tě lákají hory nebo spíš moře, určitě si vybereš a navíc ještě potkáš své vrstevníky z ostatních evropských zemí. A nejlepší na tom je, že tě to nebude stát ani korunu. Veškeré náklady na cestu ti budou proplaceny, ubytování i se stravou je také zdarma!

V Česku existuje několik organizací, které tyto projekty nabízejí (přes ně se můžeš na projekt přihlásit). Podmínkou je, aby ses uměla domluvit anglicky. Nemusíš mluvit plynule, stačí alespoň základní znalost. Co se týče věku, omezení je různé. Na některé projekty můžeš vyrazit už od třinácti let, na některé zase až od osmnácti. Další podmínkou je vyplnit přihlášku a zaslat jí na email organizace.

Sama už jsem díky těmto projektům byla v Německu, Litvě nebo Francii a v červnu se zase chystám do Srbska. Je jen na tobě, jaký projekt a jaká země tě zaujme. Témata projektů jsou různorodá, od zdravého životního stylu po různá sociální nebo environmentální témata. Zkušenost je to určitě zajímavá, můžeš si to napsat do životopisu a zaujmout tím při pohovoru na vysokou školu.

U jakých organizací se na projekty můžeš přihlásit? Jde většinou o různé neziskovky. V České republice je jich celá řada. Z těch nejznámějších je to například Tmelník (www.tmelnik.cz), Together Czech Republic (www.network-together.eu) nebo Change it! (change-it.cz). S těmito třemi organizacemi mám i já sama zkušenost. Aktuální projekty můžeš najít i na jejich facebookových stránkách. Je jich ale mnohem více, stačí zapátrat na internetu.

3 tipy, jak vstávat s perfektními vlasy!

16. may 2015 at 18:39 | Lea Jennifer |  Fashion

Co takhle si ráno raději přispat, místo zdlouhavého žehlení, kulmování a jiného upravování vlasů? Zní to možná jenom jako sen, ale s těmito třemi triky se může stát skutečností!

Ať se snažíš sebevíc, tvé vlasy ti prostě ráno dávají zabrat, nemám pravdu? Nemluvě o tom, že ranní úprava sice s pomocí laku na vlasy pár hodin vydrží, ale odpoledne už to zase vypadá tak nějak všelijak. Ukážu ti tři triky, díky kterým své vlasy nebudeš během spánku tolik ničit a navíc budou vypadat použitelně hned po ránu!

1) Spi s culíkem

Může se to zdát jako banalita, ale opravdu to pomáhá. Jednoduše si vlasy před spaním pročeš a dej je do culíku. Zvol raději nějaký volnější, aby se ti spalo pohodlně. Mysli ale na to, že by měl přes noc tvé vlasy udržet v celku. Pokud se bojíš, že ti culík nevydrží, vezmi si na pomoc další gumičky. Vlasy jimi sepni ještě uprostřed a na konci. Ráno tvé vlasy nebudou tolik rozlítané a nabudou většího objemu.

2) Před spaním vlasy trochu zvlhči

Pokud patříš mezi majitelky vlnitých nebo kudrnatých vlasů, které po ránu často vypadají jako "vrabčí hnízdo", zkus před spaním praktikovat tenhle jednoduchý trik. Namoč si prsty vlažnou vodou a projeď jimi vlasy od kořínků po konečky. Zajistíš si tím krásné a pravidelné vlnky, které vydrží až do rána. Pak už je stačí jenom vyšperkovat lakem na vlasy případně trochu doladit kulmou.

3) Vsaď na copy

Vždycky sis přála, aby se tvé rovné vlasy alespoň trochu vlnily? Potom vsaď na copy různých typů a velikostí, které spleť ještě před spaním. Pokud máš dostatek trpělivosti, můžeš si uplést třeba spoustu malých tenkých copánků. Ráno pak budeš vstávat s okouzlujícími vlnkami, které ti vydrží po celý den. Jestli už se ti večer nechce do ničeho složitého, zkus uplést třeba jenom dva až tři větší copy, které ti ráno zajistí populární "beach style" vlny.