December 2014

Baví tě jazyky? Tohle jsou povolání pro tebe!

6. december 2014 at 22:01 | Lea Jennifer |  Free time
travel the world

Možná právě teď stojíš před důležitým životním rozhodnutím - co z tebe jednou bude.

Nabídka povolání je v dnešní době velmi rozmanitá, a tak není divu, že většina studentů má s výběrem problém. Rozhodování však musíš brát zodpovědně. Důležité je si zjistit, zda má daný obor perspektivu a zda nebudeš mít problém najít práci. Například s takovými psychology se v poslední době doslova "roztrhl pytel" a jen minimum z nich najde uplatnění. Já jsem pro tebe vybrala ty povolání, u kterých je potřeba znát cizí jazyky. Pokud ti jdou a vyznáš se v nich, možná si zde vybereš!

Pracovnice v cestovní kanceláři

Miluješ cestování a jsi komunikativní? Pak je tahle práce stvořená přímo pro tebe! Důležité je být zodpovědná a mít v sobě určité organizační schopnosti. Ideální by bylo, kdybys měla vystudovaný cestovní ruch nebo podobný obor. Abys každému dokázala poradit s výběrem té nejlepší dovolené pro něj, musíš být také velmi trpělivá.

Animátorka v hotelovém resortu

Předpokladem k této práci je samozřejmě kladný vztah k dětem. Kdo by si ale nepřál strávit celou letní sezónu u moře a ještě za to být placený! :-) Jako animátorka bys měla mít schopnost děti nadchnout a motivovat k činnosti (mnoho z nich bude znuděno z dovolené s rodiči). Dobré je, pokud jsi rozený vůdce a jde z tebe respekt. Při této práci si můžeš skvěle procvičit cizí jazyk a ani u toho nemusíš koukat do učebnice.

Tlumočnice

Jestliže ráda pracuješ s lidmi a nebojíš se veřejného vystupování, je tahle práce pro tebe přímo stvořená. Podmínkou je ovládat daný cizí jazyk stejně dobře, jako svůj mateřský jazyk. Umění tlumočit je sice docela složitá věc, ale pokud do toho dáš úsilí, určitě se to zvládneš naučit. Díky této práci se navíc podíváš na zajímavá místa po celém světě a poznáš nové kultury.