January 2014

Jaký účes zvolit na ples?

19. january 2014 at 11:15 | Lea Jennifer |  Cosmetics
Máme tady čtvrtý díl našeho účesového speciálu, tentokrát na téma "Plesové tipy". V tomhle článku budu dělat opět účesy s kónickou kulmou CF3345 od Rowenty, se kterou se mi tvoří lokny snad nejlíp ze všech :) Na plesy raději nosím rozpuštěné vlasy, protože obvykle nemám čas na to, abych se v průběhu večera ještě starala o nějaký složitý drdol a podobně :) Proto i dva dnešní účesy budou s rozpuštěnými vlasy, přičemž se hodí jak pro krátké, tak pro dlouhé.


Potřebovat budete kulmu, spousty malých neviditelných pinetek a lak na vlasy. A taky spoustu trpělivosti, protože majitelé hustých vlasů můžou strávit nad "výrobou" těch opravdu dokonalých vln klidně i hodinu (já jsem toho dobrým příkladem).


Tento účes vám zabere asi tak patnáct minut, pokud bereme v potaz, že už máte hotové lokny na celé hlavě. Nechte vlasy po kulmování trochu odpočinout a nepřestříkávejte je lakem na vlasy, maximálně je prohrábněte prsty. Poté vezměte do ruky z každé strany obličeje 3-4 přední prameny a spojte je vzadu na temeni. Můžete k tomu použít i gumičku, ale pinetky jsou méně nápadné, protože je snadno překryjete okolními vlasy. Vzadu na hlavě vám teď vznikla vrchní část účesu, kterou budete ještě jednou kulmovat, aby byla výraznější, než ta spodní část. Berte do ruky opravdu tenké pramínky a snažte se udělat vlnky precizní. Každou ještě zvlášť přestříkejte lakem na vlasy. Tento účes je vhodný pro ty slečny, které mají problém s objemem vlasů.


O trochu jednodušší účes, než je ten předchozí: Vlasy opět nakulmujeme po celé hlavě, ale s dostatečným předstihem, aby nám stihly trochu zplihnout (zkrátka, aby to byly takové volnější vlny). Pokud na to nemáte čas, prostě jednotlivé prameny kulmujte jenom pár vteřin, což také navodí "ledabylý" vzhled vln. Poté vezměte přední prameny z jedné strany obličeje a stáčejte je směrem dovnitř k hlavě. Pokračujte směrem dozadu a postupně přimotávejte další a další prameny, až dojdete zhruba do poloviny zadní části hlavy. Vznikne vám takový "pletenec", který pevně připevněte pinetkami k hlavě a přestříkejte lakem na vlasy. Účes vhodný i pro úplné začátečnice, navíc vypadá velmi žensky :)