December 2013

Co mi nadělil Ježíšek pod stromeček

27. december 2013 at 18:15 | Lea Jennifer |  Diary
Abych trochu odbočila od článků s účesy, rozhodla jsem se, že vám ukážu, čím jsem byla obdarovaná k Vánocům. Tyhle články moc ráda čtu u jiných blogerek, tak přispěju svou troškou do mlýna :) Samozřejmě jsem fotila spíš věci, které se nějak týkají tématiky tohoto blogu, protože karimatka a podsedák z IKEY vás asi zajímat nebude (i když tu karimatku jsem se rozhodla využít na cvičení :D).


Takže tady prosím máme Tangle Teezer. Ano, ten zázračný hřeben, po kterým máte mít (s trochou nadsázky) úplně nový vlasy. Do teď jsem byla spíš jeho odpůrcem, ale jelikož mě s ním obdaroval táta, tak jsem byla docela příjemně překvapená. Až s ním naberu nějaké zkušenosti, určitě o tom sepíšu článek. Jinak moje dvojče ho dostala také, akorát v černé barvě :)


Vlevo je set na pedikúru z Německa od mamky. Moc se mi líbí design, takže s chutí vyměním za svůj stávající, který už stejně vypadá docela špatně. Vpravo je pak snad největší překvapení Vánoc - holící strojek na chloupky v obličeji od Oriflamu. Abyste rozuměli, samotný dárek je sice fajn, ale co víc, dala mi ho sestra, která mi za celých 17 let dohromady nic pořádného nedala :D Ještě jsem se s ním nenaučila pracovat, ale pochopila jsem, že se s ním dá upravovat tvar obočí nebo třeba vytrhávat chloupky nad horním rtem. Moc mě překvapila! :)


Teď něco z kosmetiky jako takové :) Vlevo sada Avon Naturals, kterou se u mě rozhodně nedá nikdy nic zkazit, ať už jde o jakoukoliv vůni. Tohle je novinka - pomeranč, zázvor, skořice. Prostě taková vánoční vůně :) Sada obsahuje sprcháč, tělové mléko a tělový sprej. Vpravo je parfém od mamky, opět z Německa :) Krásně jemná květinová vůně a boží flakonek. Asi jsem byla celý rok hodná O:)

Vytvoř si snadné drdoly pomocí kónické kulmy na vlasy!

21. december 2013 at 21:41 | Lea Jennifer |  Cosmetics
Dnes mám pro vás připravený třetí účesový článek, tentokrát na téma drdoly. Tohle téma jsem si zvolila proto, že poslední dobou vídám drdoly snad všude - na celebritách v televizi, na modelkách v záznamech módních přehlídek, ale i na obyčejných holkách, které běžně potkávám při cestě do školy. Osobně nejsem úplná fanynka drdolů, protože na mně vždycky vypadají tak trochu nešťastně, ale zkrátka se musím přizpůsobit době :) :D

Ukážu vám dva typy drdolů, které jsou poměrně nenáročné. Potřebovat budete především kulmu na vlasy, hned vysvětlím důvod. Dále si připravte zásobu pírek (miniaturních sponek) a samozřejmě také hřeben.

A teď tedy k té kulmě. Tím, že vlasy zespoda natočíte na kulmu se vlastně nadzvednou a vytvoří vám objem, který je pro drdoly velmi důležitý. Tedy pokud nechcete vypadat ulíznuté nevím co :D Já používám kónickou kulmu CF3345 od Rowenty, kterou můžete vidět na fotce :)

Tento drdol není náročný na přípravu.

Máme tady první typ drdolu. Odkoukala jsem ho ze záznamu loňské kadeřnické soutěže, kde byl samozřejmě uveden ve složitějším provedení, já jsem si ho trochu zjednodušila :) Pomocí kulmy si vlasy zvlníme, abychom dosáhli požadovaného objemu. Pak je stačí rozdělit na dvě části, které do sebe od zdola nahoru zaplétáme jako cop. K připevnění a tvaru si dopomůžeme sponečkami a lakem. Hodí se na každodenní nošení.

Rychlý slavnostní účes pomocí žehličky Rowenta Liss and Curl

17. december 2013 at 19:29 | Lea Jennifer |  Cosmetics
Protože plesová sezóna je již v plném proudu, jistě vám nebude vadit další článek o účesech :) Tentokrát bych se ráda věnovala účesu, který patří mezi ty slavnostnější, ale s žehličkou na vlasy ho zvládne vytvořit i úplný začátečník. A jako bonus slibuji, že vás časově vyjde maximálně na dvacet minut :)

V minulém článku jsem mluvila o tom, že žehlička na vlasy je pro mě každé ráno nezbytným pomocníkem. Pár už jsem jich za život stihla otestovat, takže máte jistotu, že opravdu nevařím z vody :D Na dnešní účes jsem použila žehličku Rowenta Liss and Curl Pro SF6150, se kterou vlasy můžete jak žehlit, tak natáčet. Účes, který jsem si připravila, bude kombinací obojího.


Potřeby: žehlička na vlasy, pírka nebo sponky, tenká gumička, lak na vlasy

Důkladné rozčesání vlasů je základem pro úspěšné vyžehlení, proto tomu rozhodně pár minutek věnujte. Vlasy vyžehlete způsobem, na který jste zvyknutí. Poté si všechny vlasy přehoďte na vámi zvolenou stranu a přestříkejte je lakem, aby se vám nevracely zpátky. Poté si z předních vlasů vyberte tři až čtyři prameny (o šířce okolo jednoho centimetru). Aby se vám lépe pracovalo, můžete si je oddělit sponkami.

Udělat vlny pomocí žehličky není nějak extra obtížné, ale přece jenom to chce naučit se na to ten správný grif :) Vezměte si do levé ruky jeden z pramenů a do pravé žehličku. Pramen vložte mezi nahřáté destičky (teplota okolo 170°C je akorát) a obtočte ho okolo žehličky směrem k sobě tak, aby zbývající část pramenu volně navazovala na ten obtočený. Není dobré používat sílu, žehličku držte v ruce raději jemněji a pomalu s ní sklouzávejte po pramenu dolů. Tím "pomalu" myslím jako opravdu pomalu, aby se stihy vlasy o žehličku nahřát. Postup aplikujte na všechny zvolené prameny.


Můžete samozřejmě obtáčet vlasy okolo žehličky i směrem od sebe, vlnky vzniknout také, akorát budou směrované na druhou stranu. V tomto kroku můžete udělat pouze dvě chyby. Buď to děláte moc rychle (= v tom případě zpomalte :D), nebo jste si vybrali moc silný pramen (= v tom případě uberte). Nemá smysl nastavovat na žehličce vyšší teplotu v domnění, že vlnky budou hezčí. Nebudou, protože teplota na ně nemá žádný vliv, takže si vlasy tak maximálně poničíte. Dobré je použít lak i na vytvořené vlny, aby vám pár hodin vydržely.

Teorii vytváření vlnek pomocí žehličky máme za sebou, tak pojďme k druhému kroku, který bude o něco jednodušší. Vytvořené vlny si odepneme na stranu, aby nám nepřekážely. Zbývající vlasy oddělíme na tři prameny a upleteme z nich volný cop. Pro výsledný efekt je důležité, aby byl opravdu volný, proto ho začněte plést až tak v půlce hlavy. Pokud máte vlasy různě dlouhé, použijte pírka a připněte kratší prameny dozadu k temeni hlavy.

Kromě toho, že je tento účes super rychlý (zabral mi i s žehlením dohromady 13 minut), tak oceníte i jeho praktickou stránku (vlasy nelítají všude okolo hlavy) a nenáročnost na údržbu v průběhu večera. Navíc se hodí jak ke krátkým, tak k dlouhým šatům.

Tři elegantní variace účesů s žehličkou Rowenta Liss And Curl

1. december 2013 at 22:36 | Lea Jennifer |  Cosmetics

Mám od přírody vlnité vlasy. Jenže jak všichni víme, každý chce to, co nemá. A tak jsem si vlasy začala asi před pěti lety žehlit, protože po ránu mé přirozené vlny vypadaly jako vrabčí hnízdo. Bohužel když si zpětně vzpomenu na svojí první žehličku a srovnám její kvalitu s těmi, které jsou dostupné na trhu teď, chce se mi brečet. Každodenním žehlením nekvalitní žehličkou (a ještě k tomu na vysokou teplotu) jsem si totiž dokázala vlasy pěkně poničit.

Teď už jsem naštěstí moudřejší, ale bez žehlení se stejně neobejdu. Řešením pro mě bylo najít takovou žehličku, která vlasy dokonale vyžehlí i na nízkou teplotu a vlasy zdaleka tak neponičí. Řekla bych, že žehlička Rowenta Liss And Curl SF6150 přesně tyhle požadavky splňuje. Navíc je 2v1, takže kromě žehlení zvládá vlasy i krásně a přirozeně navlnit. Já se dnes ale budu věnovat spíše tomu žehlení.


Všichni víme, že žehlička na vlasy je skvělý pomocník, když ráno nestíháme. Jaké účesy volím já, k
dyž vím, že mám na úpravu vlasů jen pár minut? S pomocí svého dvojčete (tímto jí moc děkuji za pomoc) jsem vám nafotila celkem tři styly. Potřebovat budeme lak na vlasy, sprej pro lesk, vlasový olej na suché konečky, nějaké ty pírka a ozdůbky, a také samozřejmě žehličku Rowenta Liss And Curl SF6150.


1) Vlasy sčesané na stranu

Působivé, rychlé a hlavně praktické, protože si nemusíte každou chvíli kontrolovat, jestli vám někde něco nestojí a podobně. Důležité je před žehlením vlasy rozčesat úplně do hladka, pro upravený a elegantní dojem. Po vyžehlení vlasy přehoďte na libovolnou stranu a přestříkejte lakem na vlasy, aby nesklouzávali dozadu.