June 2013

Tohle dokáže za pár dní totálně proměnit tvojí postavu!

19. june 2013 at 19:19 | Lea Jennifer |  Fitness and health
Návodů na různé diety a cvičení už tu bylo desítky, ne-li stovky. Před nedávnem jsem ale objevila něco, co na mě a mou postavu OPRAVDU zafungovalo. Navíc je to zábavné, v žádném případě stereotypní a samozřejmě zdarma! O čem mluvím? Seznam se, tohle je Blogilates.


Blogilates je název, který vznikl ze složení blog a pilates. O významu slova blog snad mluvit nemusím, na druhou stranu o pilates bych ráda pár vět napsala, přestože už jsi o něm možná něco zaslechla. V pilates je cílem uvědomit si souhru těla a mysli, protáhnout svaly, zlepšit ohebnost těla, rovnováhu a dýchání (okysličení svalů). Toto cvičení by ti také mělo zlepšit držení těla a vypracovat dlouhé, štíhlé svaly.


Autorkou Blogilates je Cassey Ho - fitness trenérka a instruktorka pilates. Je to původem Vietnamka, která nyní žije v Los Angeles a každým dnem se stává díky svým videím se cvičením slavnější. Pro představu, na jejím Youtube kanále má téměř 400 000 odběratelů a počet shlédnutí přes 30 milionů. Má samozřejmě také svůj blog (www.blogilates.com), kde kromě nejnovějších cvičení nalezneš i dobré a zároveň zdravé recepty, různé motivační kalendáře, tipy pro cvičení a jiné.

Už jsi ochutnala cheesecake? Jednoduchý a rychlý recept!

12. june 2013 at 19:19 | Lea Jennifer |  Food

Cheesecake se vzhledově spíše než dortu podobá koláči a tvoří ho dvě vrstvy - spodní krusta, která je z rozdrcených máslových sušenek a rozpuštěného másla, a pak tvarohová vrstva. Kombinací těchto vrstev vznikne úžasná a nezaměnitelná chuť, kterou si každý zamiluje! :) Existuje jak pečená, tak nepečená varianta a já dnes přináším tu pečenou :)

Potřebujeme:
  • 2 balení máslových sušenek (Bebe, Opavia)
  • 50 gramů rozpuštěného másla
  • 350 gramů sýru Philadelphia (poměrně hůře dostupný, ve většině receptech můžeš nahradit lučinou, mascarpone, nebo tvarohem)
  • 120 gramů cukru
  • skořice
  • 3 vejce
  • lžičku citrónové šťávy
  • 1 vanilkový cukr
  • 2 zakysané smetany
  • špetku soli
Nejprve si připravíme zmíněnou sušenkovou krustu. Všechny sušenky rozdrť a smíchej je s rozpuštěným máslem (nezalekni se, nebude ti to držet při sobě). Tuto směs nasyp do formy (není třeba vymazat) a zarovnej ji. Na tento základ pak přijde směs z lučiny (případně tvarohu/Philadelphie/mascarpone - zkrátka co sis zvolila), cukru, vajec, soli a citrónové šťávy. Vršek opět hezky zarovnej a nech péct dvacet minut na 200 stupňů. Mezitím si připrav vrchní krém ze zakysaných smetan, vanilkového cukru a špetky soli. Po vyndání z trouby posyp cheesecake skořicí a zalij připraveným krémem. Troubu nevypínej, pouze zvyš teplotu na 210 stupňů a nech zapéct ještě dalších 5 minut. Po upečení nech cheesecake odležet nejlépe až 12 hodin, abys vychytala tu úžasnou chuť :) Dozdobit ho můžeš karamelem, čokoládou, mandlemi, ochuceným sirupem nebo ovocem - doporučuji jahody.
Dobrou chuť! :)

Jak jsem nechala rybičky Garra Rufa, aby mi okusovaly nohy

8. june 2013 at 19:48 | Lea Jennifer |  Cosmetics


V listopadu jsem poukaz na terapii s rybičkami Garra Rufa zakoupila přes internet své mamce a věnovala jí ho jako dárek k Vánocům. Bohužel ani sáhodlouhé přesvědčování nezmírnilo její odpor, a tak aby poukaz nepropadl, šla jsem na proceduru já. Na internetu jsem si zarezervovala termín a o pár hodin později už mi volala příjemná paní, aby se mnou domluvila podrobnosti.

Ještě než popíšu své zážitky, měla bych rybičky trochu více přiblížit. Jejich jméno je Garra Rufa a pocházejí z termálních pramenů v Turecku, díky čemuž dokážou přežívat ve vodě o teplotě až 36°C. Protože v tak teplé vodě ale neseženou téměř žádnou potravu, adaptovaly se rybičky na odumřelou lidskou kůži. Z tlamiček navíc vylučují sekret, který má hojivé a zacelující účinky, a navíc nemají zuby, takže je jejich "okusování" naprosto bezbolestné (maximálně to lochtá :D) a působí spíše jako velmi dobře působící peeling.

Procedura s rybkami Garra Rufa je doporučována lidem s kožními onemocněními, jako je lupénka, akné, ekzém, bradavice a podobně. Účinně také pomáhají bojovat se zarůstajícími nehty. Co je potřeba ještě zmínit je to, že já jsem absolvovala pouze lázeň nohou. S rybičkami Garra Rufa se ale můžeš koupat i úplně celá (v plavkách samozřejmě) a dopřát si tak peeling celého těla.