Taneční nemusejí být pohroma!

21. october 2012 at 12:33 | Lea Jennifer |  Free time

S příchodem podzimu nenastává jen začátek nového školního roku, ale pro mnohé z nás také taneční kurzy.
Pro některé dívky je to příležitost zjistit, že otrhané džíny a tenisky mohou klidně vyměnit za šaty a slušet jim to bude pořád, ne-li víc. Čekají tě "taneční" také, ale máš ohledně nich spoustu otázek? Rozhodně se za to nestyď, je to pro tebe úplně nová věc a je jasné, že pomalu ještě ani nevíš, do čeho jdeš. Připravila jsem pro tebe odpovědi na deset nejčastějších otázek, které nám čtenářky píší do poraden.

1) Co když to nebudu umět?

V pořádku, od toho taneční kurzy jsou. Pořadatelé počítají s tím, že budou pracovat se začátečníky a že většina z nich se s takovouto zkušeností setkává poprvé. Naučí tě základní kroky k nejznámějším tancům i pravidla slušného chování ve společnosti. Neuškodí, když si budeš přes týden opakovat kroky, které jste se již učili, protože čím bude druhů tanců přibývat, tím hůře si je budeš pamatovat.

2) Nemám tanečního partnera. Můžu chodit i tak?

I s tím se na "tanečních" počítá. Pokud nikde na přihlášce nebylo výslovně uvedeno, že se mohou přihlašovat pouze páry, nemusíš si s partnerem lámat hlavu. Stejně jako ty, i někteří kluci to raději nechají osudu, nebo zkrátka nemají nikoho, s kým by mohli jít, a tak si tam jistě brzy někoho do páru najdeš (případně budete rozděleni). V mnohých kurzech ale ani to není pravidlem a v rámci seznámení se s ostatními budou páry neustále prohazovat. S tím mám osobní zkušenost, na mých tanečních jsem s žádným klukem netancovala déle, jak dva tance ;)


3) Kde seženu společenské šaty a jak by měly vypadat?

Máš na výběr z několika možností. Asi vůbec nejlepší možností je, si alespoň jedny šaty koupit. V obchodech jako je New Yorker, Tally Weijl, H&M, C&A, Zara a podobně, nalezneš určitě vhodné kousky, za které nemusíš dávat tisíce. Hledej klidně něco obyčejnějšího, co pak užiješ i na jiné události. Na obyčejné taneční lekce nemusíš chodit v nejslavnostnějších šatech, které najdeš. To si šetři až na slavnostnější události - prodlouženou a věneček. Na tyto plesy si mnoho dívek šaty půjčuje z půjčovny, a to z prostého důvodu - na jinou událost by je asi neužily a šaty by zbytečně visely ve skříni. Dej si pozor na délku šatů. Zatímco na obyčejné lekce většina dívek volí koktejlky nebo společenské kalhoty/sukni s halenkou, na prodloužené a závěrečné lekce (věneček) se hodí spíše dlouhé róby. Nezapomeň také na silonky, v naprosté většině kurzů jsou povinné! To vše ale záleží na daných kurzech, každý z nich může mít dress code odlišný.

4) Musím mít nutně podpatky, když na nich neumím chodit?

Opět záleží na tom, jak je to zrovna na tvých kurzech určeno. Samozřejmě po tobě nikdo nemůže požadovat vysoké jehly, na kterých uděláš sotva krok, ale bylo by dobré se porozhlédnou alespoň po botách s nižším až středním podpatkem. Přece jen se to ve společnosti sluší a je zvykem, že žena alespoň určitý podpatek má. Pokud jsou pro tebe podpatky opravdu jen jedním velkým strašákem, vsaď na baleríny.

5) Jak to celé probíhá?

Kurzy jsou často odlišné, ale přece jen mají pár společných situací. Zkusím ti objasnit alespoň některé pojmy. Na začátku i v průběhu večera určitě zaslechneš větu "Pánové, zadejte se". Už podle oslovení si asi pochopila, že tebe se to tak úplně netýká. Je to povel pro chlapce, který znamená, že si mají vybrat dívku, se kterou absolvují následující tanec. "Jděte do promenády" bude pravděpodobně následovat hned po tom a bude to znamenat, že se mají všechny páry zařadit za sebe do kruhu a pokračovat v chůzi dokud nebude řečeno jinak. Pak pravděpodobně přijde vysvětlování kroků k tanci, který se zrovna budete učit, zkoušení bez hudby i na hudbu a pravděpodobně i vystřídání partnerů.

6) Může se mnou jít doprovod (přátelé, rodina)?

K tanečním neodmyslitelně patří i nadšená maminka nebo babička, která si tě bude při každé příležitosti fotit a celý večer z tebe nebude moci spustit oči. Doprovod je většinou povolen a dokonce pro něj bývá i připravené místo k sezení, jenom nezapomeň na jednu věc. Stejně jako ty nesmíš přijít v džínech, tak i tvůj doprovod musí dress code dodržovat.

7) Jak se obléct na věneček a prodlouženou?

Slavnostněji, než obvykle. Již jsem zmínila, že platí pravidlo o délce šatů a vzhledem k tomu, že tyto dvě události jsou slavnostnější, měla bys tomu věnovat pozornost. Samozřejmě nemusíš mít šaty až na zem, ale nebude vypadat dobře, když si budeš šaty neustále stahovat dolů z obavy, že ti poleze zadek. Pokud si na obyčejné lekce psaníčko nenosila, teď máš tu pravou příležitost. K šatům se bude krásně hodit a během tance ti ho může pohlídat rodina a příbuzní, kteří si tuto událost pravděpodobně nenechají ujít. Mluvila jsem také o podpatcích, alespoň tyto dva až tři večery (podle počtu prodloužených) to v nich zkus přežít ;-)

8) Jaký mám mít do tanečních účes?

Pryč jsou doby, kdy mladé holky často věnovaly vlasům mnohem větší pozornost než šatům. Po pročtení různých diskuzí na internetu se jenom ujistíš, že si s tím nemusíš dělat hlavu. Náš taneční mistr říká, že "by to alespoň mělo vypadat, že jsme si s nimi nějakou práci dali". To znamená, že když budou minimálně držet tvar, máš vyhráno. Pokud jsi zvyklá je žehlit nebo kulmovat, neboj se přijít s rozpuštěnými vlasy. Bude to rozhodně lepší, než se bát udělat pár kroků, aby se účes náhodou neponičil. Přece jen si s nimi nějakou práci chceš dát? Zvol různé ozdobné čelenky, sponky, drdoly nebo falešné culíky :-)

9) Jak se mám do tanečních líčit?

Stejně jako u denního líčení platí pravidlo, že když budeš mít výrazně nalíčené oči, rty by měly být méně a naopak. Neboj se třpytek a různých odstínů, které se do školy bojíš použít. Stíny vol v barvě, která se hodí k šatům a neboj se různých linek nad nebo pod očima. V rámci některých tanečních kurzů dokonce bývá zvykem uspořádat pro dívky kurz líčení, kde tě určitým zásadám naučí.

10) Můžu nějakou lekci vynechat?

To většinou nebývá problém, jestliže máš něco, čemu opravdu musíš dát přednost. Škodíš tím ale jen sama sobě, protože ty pak kroky z dané lekce nebudeš umět a doučovat už se je budeš o něco hůře. Takže než začneš uvažovat, že místo tanečních půjdeš s kamarády na diskotéku, promysli si, jestli to ještě pár týdnů do konce tanečních nepočká ;-)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Comfort Shopping Comfort Shopping | Web | 23. october 2012 at 13:46 | React

Milujete módu, styl a novinky? Rádi bychom Vás pozvali do luxusního e-shopu. Nabízíme široký výběr kabelek, módních doplňků a dalšího zboží. To vše za nízké akční ceny. :-)

Blíží se Vánoce !!! Nyní nové LUXUSNÍ KRUHOVÉ ŠÁTKY ve slevě = již od 120 Kč !!!

WEB: http://comfort-shopping.cz

2 Lissa-Betta Lissa-Betta | Web | 25. october 2012 at 9:22 | React

Já si na taneční ještě počkám, ale hrozně se na to těším, jen se bojím, že se mnou nikdo nebude chtít tancovat.. Jaký je tvůj názor na taneční? Baví tě to?

3 Kejm Kejm | Web | 9. november 2012 at 22:03 | React

já do tanečních chodit nebudu,vše umím... ale možná je to škoda! :)
super zážitky,co slýchávám

4 Puff Puff | Web | 11. november 2012 at 10:32 | React

No, u nás je jedno, s kým se tancuje, ale když jsme se přihlašovali, museli jsme jít v páru. Šlo prostě o to, aby bylo stejně holek a kluků :)
Jinak já s mým tanečníkem zatím tančila pořád, jen při prodloužené při jedné střídací hře ne :D

5 Bety Bety | Web | 21. november 2012 at 22:09 | React

Zrovna jsem tenhle článek četla na krásná.cz, okomentovala ho a vzápětí šla na tvůj blog.
Tady máš jenom co jsem pod tvůj článek napsala. :)
Teda. Můžu říct, že je to snad jediný článek, který jsem tady na krásná.cz dočetla až do konce.
Článek je poutavý, přiměřeně dlouhý a dobře se čte. Autorka vybrala velmi dobré téma a píše věty, které mají hlavu a patu. Pokud to můžu srovnat s ostatními, je to určitě jeden z nejlepších článků tady. Nesmyslné kecy o tom, jak se malovat a oblékat (když to samy autorky nevědí) jsou vážně příšerné. Více takových slečen, jako je autorka tohoto článku. :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama