Pryč s černými tečkami! Co na ně funguje?

9. august 2012 at 19:19 | Lea Jennifer |  Cosmetics

Co ti dokáže velmi znepříjemnit pohled do zrcadla? Křivý nos, úzké rty, velké čelo nebo špatná pleť? S prvními třemi komplexy asi nic neuděláš, ale se stavem tvé pleti můžeš udělat ledacos. O akné toho už bylo napsáno mnoho, a proto se chci dnes zaměřit na trochu mírnější, i když stejně nepříjemný problém, kterým jsou černé tečky. Je to i tvůj problém? Poradím ti, jak s nimi bojovat!

Vzhůru do boje

Základem nebudou ani tak předražené a "zaručeně fungující" kosmetické vychytávky, jako spíš tvá vůle. Musíš věřit a chtít to změnit. Pokud si říkáš, že si vystačíš s make-upem a korektorem, tak na co se namáhat, rozhodně neděláš dobře. V tuhle chvíli, hodinu a den ti zmínění pomocníci možná pomůžou, ale dlouhodobě se zachovají spíš naopak a tvou pleť jen zhorší. Tvým úkolem je získat motivaci k boji! Výsledek neuvidíš za den ani za týden. Je to otázka měsíců, ne-li roků. Vše záleží jen na tvém přístupu.

Černá tečka, těší mě!

Černými tečkami trpí zejména dívky, které mají mastnou a smíšenou pleť. Jejich póry jsou náchylnější k častějšími ucpávání, a tak vznikají černé tečky. Že jejich výskyt nejde ovlivnit? Ale jde, alespoň částečně určitě. Stačí omezit mastná a kořeněná jídla, perlivé nápoje a přeslazené limonády. Místo nich do jídelníčku zařaď bylinkové čaje, neperlivou vodu a ovocné ředěné džusy. Na pitný režim opravdu nezapomínej, protože díky němu se ti kromě pleti může zlepšit i stav vlasů nebo nehtů. Pokud uvažuješ o koupi čistíci masky přímo na černé tečky, zkontroluj si její složení. Neměla by obsahovat alkohol, který pleť vysušuje, neměl by být na olejové bázi a napůl vyhráno budeš mít, pokud bude obsahovat alespoň nepatrné množství kyseliny salicylové.


Mačkání, napařování nebo nanášení masek?

U černých teček platí to samé, co u zanícencených pupínků. V žádném případě by jsi je neměla vymačkávat. Možná máš pocit, že vymáčknutím mazu ucpaný pór očistíš, ale je mnohem větší pravděpodobnost, že si zaděláváš na bolestivý zánět. Mnoho odborníků také mluví o napařování pleti, bohužel jsou tu pro i proti. Napařování pleti ti může provést kosmetička v salónu, ale hravě to zvládneš i doma. V hrnci přiveď vodu k varu a přidej bylinky nebo tee trea olejíček. Až budeš mít připraveno, nakloň se nad hrnec a vydrž alespoň deset minut. Dobré je hned po napaření nanést čistící masku, kterou si můžeš vyrobit i doma.

Domácí maska proti černým tečkám

Než abych ti zde psala složitý a náročný recept, raději přípravu nechám na tobě a poradím pouze, které potraviny by ti v masce neměly chybět. Blahodárný med je takový lék na všechno a s tvou pletí dokáže zázraky. O účincích zeleného čaje už jsi jistě také slyšela, takže jeho lístky bys rozhodně neměla v masce opomenout. Hrozny a šťáva z nich je bohatá na antioxidanty, není tedy divu, že se výtažky z hroznů velmi často používají v kosmetice. A jako poslední ti doporučím pomeranč. Vystačíš si s jemně rozmletou pomerančovou kůrou. Odborníci zaručují okamžité výsledky!
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Vendy Vendy | Web | 11. august 2012 at 14:47 | React

Líbí se mi způsob, jakým jsi článek napsala.
Černá tečka, těší mě! to je dobrý.
Ale u toho medu... dala bych upozornění, aby med neužívali alergici. Ono by se to mělo rozumět samosebou, ale někteří lidi jsou vážně poněkud natvrdlí.

2 Elevanse Elevanse | Web | 12. august 2012 at 18:22 | React

Pěkné napsané. :) Jsou to určitě dobré triky, které použiji. Jenom bych chtěla dodat, že na černé tečky a pupínky je dobré pít každé ráno hrnek teplého mléka s medem - je to sice taková "babkovská rada" ale za to funguje - někdy i víc než jakékoliv přípravky (masky, ap.). Mně to pomohlo. :)

3 Lea Lea | Web | 15. august 2012 at 14:56 | React

Krásně napsaný článek, hodí se :-)

4 lukepritchard lukepritchard | 30. august 2012 at 21:21 | React

mne jako jediny pomaha peeling proti cernym teckam od garnieru. a co to bylo za muka, nez jsem ten peeling objevila :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama