Program tvého beauty dne aneb Udělej si čas pro sebe

23. august 2012 at 19:19 | Lea Jennifer |  Cosmetics

Vypadá to, že tě čeká další zamračený a propršený den? Využij toho ve svůj prospěch a udělej něco pro své tělo!
Kdy jindy, než o prázdninách, si můžeš dovolit věnovat se jen a jen sobě? Téměř nikdy. Většinou je tu spousta povinností, jako je škola, hlídání mladšího sourozence nebo třeba brigáda. Ale teď si nemusíš nic vyčítat ani se cítit sobecky, prostě si najdi jeden volný den a dopřej si to, co obyčejně nestíháš.

Spánek

Začni už večer před. Jdi spát dříve, než si o prázdninách zvyklá, nejlépe okolo 21-22. hodiny. Že tak brzo neusneš? Dopřej si voňavou koupel, nejlépe s levandulovou pěnou, díky které se ti bude spát lépe. Nejen, že tvé tělo se díky dostatku spánku dokáže pořádně zregenerovat, ale po probuzení se budeš cítit super svěže :)

Zdravá snídaně

O tom, jak moc je důležitá snídaně, toho bylo napsáno spoustu. Shrňme si to nejdůležitější. Na snídani by si měla mít dostatek času, jíst v klidu a nerušeně. Přestože možná ráno nemáš hlad, sněz alespoň menší porci stravy, která obsahuje nejlépe sacharidy a bílkoviny. Co to v praxi znamená? Celozrnné pečivo, mléčné výrobky, sýry, vejce, luštěniny a samozřejmě ovoce. A nezapomeň na dostatek tekutin.

Ranní sprcha

Jsi milovnící horké sprchy? Pro dnešek to trochu omez a zkus poustupně střídat teplou, vlažnou a studenou. Prospěje to tvému srdci, krevnímu oběhu i imunitě. Co na ráno není vhodné, je holení nohou. Protože se pravděpodobně přes den ocitneš na sluníčky, hrozí ti v důsledku holení nepříjemné pupínky. Pokud to jde, přesuň to raději na odpoledne či večer.


Dopolední péče o vlasy

Protože se dnes nikam nechystáš, zkus se vyhnout žehličce na vlasy a fénu. Raději vlasy umyj šampónem a kondicionérem, a poté jim dopřej zábal. Porozhlédnout se po něm můžeš u značek jako je Avon, Oriflame, Balea, Garnier apod. Za sebe rozhodně doporučuji šampón a masku na suché a poškozené vlasy od Biodermy. Vyživují a obnovují vlasová vlákna od kořínků po konečky, posiluje je a působí proti faktorům, které způsobují jejich poškození. Jsou vhodné i pro barvené vlasy. Seženeš je v lékárnách.

Vydatný oběd a siesta

Je obecně dokázáno, že Češi jedí málo ryb. Co to takhle dnes zkusit napravit? Na internetu najdeš jednoduché recepty a s takovým zeleninovým salátem vytvoří ryba opravdu zdravou a vydatnou kombinaci. Po obědě si nezapomeň dopřát siestu. Tuhle poobědovou pauzu vymysleli Španělé, kteří ji dodnes pečlivě dodržují. Vždyť trávit se má v klidu, tak směle do toho, alespoň na půl hodinku :-).

Odpolední péče o nehty

Odpolední čas věnuj péči o nehty na rukou i na nohou. Začni lázní pro nohy, nejlépe s mořskou solí (koupíš v drogérii), díky které změknou nehty i kůžička okolo nich. Na ztvrdlou kůži na patách použij peeling. Tím, jak budeš nohy masírovat, se peeling dostane i na tvé ruce, takže vlastně zabiješ dvě mouchy jednou ranou. Až budou nožky dostatečně "měkké", použij pemzu a ještě jednou z nich pořádně obrus odumřelou kůži. Poté osuš, ostříhej, opiluj a pokud chceš, tak i nalakuj :-)

Ve zdravém těle zdravý duch!

Navečer si vyraž zaběhat. Nezapomeň se ale nejdříve protáhnout, pokud totiž nejsi zvyklá běhat každý den, tvé svaly by to mohly pěkně schytat. Nenuť se do zbytečně dlouhých tras, klidně běž volnějším tempem nebo postupně přejdi jen do chůze. Taková půl hodinka na čerstvém vzduchu ti prospěje, a pokud to budeš praktikovat častěji, promítne se to i na tvé postavě.

Večerní péče o tělo a pleť

Večer je řada na tělo a pleť. Připrav si oblíbený sprchový gel a tělový peeling, tělové mléko a jestliže plánuješ holení, tak i věci k tomu určené. Nepřeháněj to se sprchovými gely, přehnané používání tvou kůži zbytečně vysušuje. Na druhou stranu ale změkčí chloupky, takže před holením určitě skvělá věc. Pleť odlič nejlépe ještě před samotnou sprchou, když ji pak budeš čistit různými přípravky, make-up se začne roztékat a tebe to může pěkně pálit do očí. Až ze sprchy vylezeš, dopřej tělu pořádnou dávku hydratace v podobě tělového mléka nebo jogurtu.

K napsání tohoto článku mě inspirovala Top Dívka číslo 8 (Srpen 2012), kde najdeš na celé dvoustraně kompletní návod, jak docílit krásných nohou :-)
 

1 person judged this article.

Comments

1 Wendulka Wendulka | Web | 29. august 2012 at 23:33 | React

Ahoj, promiň, že jsem se neozvala dřív, ale nemám teď v§bec čas. V pátek podledne odjíždím na dovolenou, takže vůbec nestíhám. Nezlob se, ale asi se budeš muset poptat někde jinde po layoutu...já už teď layouty moc nedělám...hrozně se omlouvám...:((

2 Michelle and Susan ♥ Michelle and Susan ♥ | Email | Web | 2. september 2012 at 19:46 | React

Ahoj, není to reklama, ale jen taková nabídka. U nás na blogu je zveřejněna přihláška do soutěže ,,Miss podzimu 2012“. Hrát můžeš i o hodnotné ceny :)) Co se přihlásit a zkusit to? Za zkoušku nic nedáš a načerpáš tak i nově zkušenosti, co ty na to? ;) http://michelle-and-susan.blog.cz/1209/soutez-miss-podzimu-2012

3 Elevanse Elevanse | Web | 3. september 2012 at 17:43 | React

Jsou to dobrý rady! :) Určitě je budu aplikovat, až na tu první - do ranní sprchy se mi moc nechce. :D I když i moje babička mi říkala, že tím člověk jakoby pookřeje a vypadá tak hned od rána svěží a přidává to prý i zdraví... No, že bych to přeci jen zkusila? ;)

4 Jerry Jerry | Web | 15. september 2012 at 16:12 | React

nezlob se, ale designy na přání už nedělám ;)

5 Kimberrly* Kimberrly* | Web | 17. september 2012 at 11:35 | React

super, děkuju za typy:)

6 ema ema | Email | Web | 8. october 2012 at 16:20 | React

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama