August 2012

Program tvého beauty dne aneb Udělej si čas pro sebe

23. august 2012 at 19:19 | Lea Jennifer |  Cosmetics

Vypadá to, že tě čeká další zamračený a propršený den? Využij toho ve svůj prospěch a udělej něco pro své tělo!
Kdy jindy, než o prázdninách, si můžeš dovolit věnovat se jen a jen sobě? Téměř nikdy. Většinou je tu spousta povinností, jako je škola, hlídání mladšího sourozence nebo třeba brigáda. Ale teď si nemusíš nic vyčítat ani se cítit sobecky, prostě si najdi jeden volný den a dopřej si to, co obyčejně nestíháš.

Spánek

Začni už večer před. Jdi spát dříve, než si o prázdninách zvyklá, nejlépe okolo 21-22. hodiny. Že tak brzo neusneš? Dopřej si voňavou koupel, nejlépe s levandulovou pěnou, díky které se ti bude spát lépe. Nejen, že tvé tělo se díky dostatku spánku dokáže pořádně zregenerovat, ale po probuzení se budeš cítit super svěže :)

Zdravá snídaně

O tom, jak moc je důležitá snídaně, toho bylo napsáno spoustu. Shrňme si to nejdůležitější. Na snídani by si měla mít dostatek času, jíst v klidu a nerušeně. Přestože možná ráno nemáš hlad, sněz alespoň menší porci stravy, která obsahuje nejlépe sacharidy a bílkoviny. Co to v praxi znamená? Celozrnné pečivo, mléčné výrobky, sýry, vejce, luštěniny a samozřejmě ovoce. A nezapomeň na dostatek tekutin.

Ranní sprcha

Jsi milovnící horké sprchy? Pro dnešek to trochu omez a zkus poustupně střídat teplou, vlažnou a studenou. Prospěje to tvému srdci, krevnímu oběhu i imunitě. Co na ráno není vhodné, je holení nohou. Protože se pravděpodobně přes den ocitneš na sluníčky, hrozí ti v důsledku holení nepříjemné pupínky. Pokud to jde, přesuň to raději na odpoledne či večer.

Suchý šampon - blbost nebo praktický pomocník?

19. august 2012 at 16:09 | Lea Jennifer |  Cosmetics


Večer utekl jako voda, najednou je skoro půlnoc, a ty to zkrátka do sprchy už nestíháš. Druhý den ráno se probudíš se zlou předtuchou, která se při pohledu do zrcadla naplní. Mastné vlasy! Často se prostě stává, že na mytí vlasů není čas. A ačkoliv se to možná nezdá, o prázdninách je těchto stiuací ještě mnohem více. Naštěstí existuje pomocník, který obyčejný šampon zvládne nahradit!

Co to je suchý šampon?

Je to přípravek, který ti dokáže odmastit vlasy, aniž bys je musela mít mokré. Je určen k příležitostnému mytí, rozhodně bys ho ale neměla navždy vyměnit za normální "mokré" mytí vlasů. V současnosti je k dostání ve dvou formách. Buď jako prášek podobný dětskému zásypu, nebo ve spreji (častější a praktičtější). Suchý šampon není tak úplně horkou novinkou. Používal se již v minulém století, kdy voda, ještě k tomu teplá, často nebyla samozřejmostí. S novým tisíciletím pak přišel znovu jeho comeback.

Jaké jsou výhody suchých šamponů?

Kromě toho, že s jeho pomocí si dokážeš odmastit vlasy i bez vody, má i spoustu dalších výhod. Obecně je známo, že zvyšuje objem vlasů. Suchý šampon nasprejuješ nebo sypátkem naneseš na suché vlasy, pořádně je pročešeš a tím způsobíš jejich nadzvednutí. Na trhu najdeš i barevné suché šampony, ale ty před použitím nezapomeň pořádne protřepat, aby se ti na vlasech neudělaly nevzhledné mapičky (podobně jako u samoopalovacíh přípravků). Dnešní suché šampony také často slibují dodat vlasům hydrataci, oživit a zpevnit je a dodat objem natrvalo. To ovšem neznamená, že by sis měla mít vlasy už jenom s nimi. K tomu suché šampony určený nejsou.

Kde je pořídit a po jakých značkách se dívat?

Zaujaly tě suché šampony, ale nevíš, kde je koupit? Zajdi do drogérie a podívej se po značkách, jako jsou Sephora, Syoss, Balea, Batiste, Amica a podobně. Porozhlédnout se můžeš i na internetu, pokud tě neodradí připlatit si za poštovné. Od věci není si před koupí suchého šamponu ještě projet diskuze na internetu. Zjistíš, co můžeš od kterého šamponu čekat :-) Ceny se většinou nijak neliší od normálních šamponů, nejlevnější seženeš již od třiceti korun. Na co si dej pozor, je velikost balení, ať ti také chvilku vydrží.

Motivace ke cvičení - najdi si tu správnou!

15. august 2012 at 9:09 | Lea Jennifer |  Fitness and health

Už dávno bys mohla mít svou vysněnou postavu, kdyby tu nebyl jeden velký problém. Motivace. První dva dny se ještě dokážeš ke cvičení donutit, ale pak už to jde z kopce? Pravděpodobně si ztratila, nebo dokonce ani nenašla tu správnou motivaci. Jenže jak je možné, že slavné modelky mají tak skvělé postavy? Kouzlo je v jejich osobních trenérech, kteří jim potřebnou motivaci dodají. Trenéra si ale platit nemusíš. Stačí, když začneš myslet pozitivně!

Dělej, co tě baví!

Úplným základem pro splnění tvého cíle je vybrat si aktivitu, která tě baví. Nemusíš se nutně hlásit na zumbu, protože je "in", když víš, že nemáš v těle zrovna rytmus. Nemusíš se nutně hlásit na aerobik, protože tam chodí kámoška. Vyber si aktivitu, která tě baví a zároveň se zaměřuje na partie, které si chceš vyrýsovat. Dobré je, když se v blízkosti bude nacházet něco, čím se můžeš odměnit (např. sauna, výřivka). To můžeš pojmout jako menší formu motivace ;-) Odměna za pokroky a výdrž je důležitá, nezapomeň si tedy udělat po cvičení čas na sebe. Zajdi na manikúru, s kamarádkou na pizzu, kup si něco na sebe...

Ať o tom ví veřejnost!

Dej vědět veřejnosti o svých cílech, nebo zkrátka o tom, že hubneš. Dočkáš se podpory a možná se k tobě dokonce někdo přidá, vždyť ve dvou se to lépe táhne. Mysli pozitivně. Stanov si malé cíle, které jsou pro tebe splnitelné. Zapisuj si své pokroky na blog či do deníčku. Není nic lepšího, než když se každý týden vyfotíš a pak sleduješ na své postavě změny. Pokud ses rozhodla jít každý večer běhat, dodrž to, i přestože je třeba špatné počasí. Nepůjdeš jednou, nepůjdeš ani podruhé a začneš hledat výmluvy, proč nejít ani potřetí. Zato pokud vydržíš a po dvacet dní si zkrátka menší večerní trénink uděláš, nebudeš pak chtít takovou dobu jen tak zahodit.

Jak na barevný přechod na nehtech + video

11. august 2012 at 9:09 | Lea Jennifer |  Nail polish

Pokud na svých nehtech ráda zkoušíš vytvářet nejrůznější vzory, určitě víš, že Youtube je místem, kde se dá najít spoustu inspirace. Říkáš si, že holky, které natáčí videa se svými "nehtovými pokusy" jsou buď vystudované kosmetičky, nebo alespoň výtvarně nadané? A že ty nejsi ani jedno z toho, a tak nemáš šanci vytvořit to co ony? Nesmysl! Mám pro tebe návod na jeden skvělý, jednoduchý a neokoukaný vzor, které zvládnou i ty největší nešiky!

Co budeš potřebovat

Rozhodně ti nejprve doporučuji kouknout se na přiložené video, abys pochopila, co tě vlastně čeká. Přece jen, z názorné ukázky to pochopíš lépe, než z textu, i přestože je anglicky. Zkouknuto? Tak jdeme na to! Potřebovat budeš tři až šest laků, které by měly odpovídat stejné barvě, akorát v jiném odstínu. Nejsi moc vybavená, co se týče laků? Popros mamku, sousedku nebo kamarádku o půjčení, navíc můžete přece tvořit společně :-) Zajisti si také průhledný lak, kterým na závěr vše ucelíš. Kromě laků budeš potřebovat ještě houbičku na make-up (pokud nepoužíváš, koupíš jí v drogerii za pár korun) a izolepu, kterou oblepíš nehty a zabráníš tak zašpinění.

Pryč s černými tečkami! Co na ně funguje?

9. august 2012 at 19:19 | Lea Jennifer |  Cosmetics

Co ti dokáže velmi znepříjemnit pohled do zrcadla? Křivý nos, úzké rty, velké čelo nebo špatná pleť? S prvními třemi komplexy asi nic neuděláš, ale se stavem tvé pleti můžeš udělat ledacos. O akné toho už bylo napsáno mnoho, a proto se chci dnes zaměřit na trochu mírnější, i když stejně nepříjemný problém, kterým jsou černé tečky. Je to i tvůj problém? Poradím ti, jak s nimi bojovat!

Vzhůru do boje

Základem nebudou ani tak předražené a "zaručeně fungující" kosmetické vychytávky, jako spíš tvá vůle. Musíš věřit a chtít to změnit. Pokud si říkáš, že si vystačíš s make-upem a korektorem, tak na co se namáhat, rozhodně neděláš dobře. V tuhle chvíli, hodinu a den ti zmínění pomocníci možná pomůžou, ale dlouhodobě se zachovají spíš naopak a tvou pleť jen zhorší. Tvým úkolem je získat motivaci k boji! Výsledek neuvidíš za den ani za týden. Je to otázka měsíců, ne-li roků. Vše záleží jen na tvém přístupu.

Černá tečka, těší mě!

Černými tečkami trpí zejména dívky, které mají mastnou a smíšenou pleť. Jejich póry jsou náchylnější k častějšími ucpávání, a tak vznikají černé tečky. Že jejich výskyt nejde ovlivnit? Ale jde, alespoň částečně určitě. Stačí omezit mastná a kořeněná jídla, perlivé nápoje a přeslazené limonády. Místo nich do jídelníčku zařaď bylinkové čaje, neperlivou vodu a ovocné ředěné džusy. Na pitný režim opravdu nezapomínej, protože díky němu se ti kromě pleti může zlepšit i stav vlasů nebo nehtů. Pokud uvažuješ o koupi čistíci masky přímo na černé tečky, zkontroluj si její složení. Neměla by obsahovat alkohol, který pleť vysušuje, neměl by být na olejové bázi a napůl vyhráno budeš mít, pokud bude obsahovat alespoň nepatrné množství kyseliny salicylové.

Pro dokonale čistou pleť: Bioderma Hydrabio Peelingový krém

4. august 2012 at 9:09 | Lea Jennifer |  Cosmetics

Zdravá a čistá pleť je snem mnoha dospívajících dívek. Bohužel její hrdou majitelkou je asi tak jedna ze sta. Naštěstí doba pokročila a s problematickou pletí už se dá bojovat. Existují krémy, pleťová mléka, čistící vody, séra, gely.. vědět ale tak, co z toho opravdu zabírá. O tom zase třeba jindy, dnes ti chci představit někoho, s kým budeš zase o krok blíž k tvé vysněné pleti ;) Představuji ti Bioderma Hydrabio Peelingový krém.

Francouzská značka Bioderma pro tebe určitě není neznámou. Rozrůstá se na mezinárodní úrovni a na trhu má zastoupení ve více než 70 zemích světa. Její dermato-kosmetické výrobky najdeš především v lékárnách a pomohou ti, ať máš jakýkoli problém. Bioderma totiž vyvijí a nabízí mnoho specifických řad, které se stanou tvým nejlepším pomocníkem v péči o pokožku.