July 2012

Čaj jako pomocník v hubnutí

27. july 2012 at 19:09 | Lea Jennifer |  Food

Jako mnoho tvých vrstevnic i ty toužíš po štíhlé vysportované postavě? Dietou se ale trápit nechceš, na cvičení nemáš motivaci ani čas a zázračným pilulkám přece věří jen blázni. Jenže co teď? Tvé oblíbené džíny tě pomalu a jistě začínají v pase škrtit a váha pokaždé nemilosrdně ukazuje větší a větší číslo. Nezoufej, našla jsem ti pomocníka, kterého máš určitě doma a se kterým hubnutí bude hračka!

Čaje jako revoluce v hubnutí

Ano, uhodla jsi, tím zázrakem je čaj. Němečtí vědci nedávno zjistili, že tento několika tisíc let známý nápoj obsahuje unikátní látky, které omezují růst a množení tukových buněk. Nefunguje to ale tak, že by ti tyto látky zabránily v pocitu hladu. Jdou na to chytřeji - zrychlují proces trávení a spalování tuků. A úplně nejlépe je prý na tom zelený a bílý čaj! Není to skvělá zpráva? Nejen, že většina čajů je založena na přírodní bázi, ale navíc ho určitě najdeš doma v kuchyni a není problém si ho vzít s sebou do školy v termosce.

Free hugs aneb objímání cízích lidí pro radost

24. july 2012 at 9:09 | Lea Jennifer |  Free time

Možná už i ty jsi měla možnost shlédnout video nebo dokonce naživo akci, které nese jméno "Free hugs" čili Objetí zdarma. Parta mladých lidí, většinou studentů, pobíhá s transparenty "Free hugs" po ulicích, a objímají všechny, kteří o to projeví zájem. Že je divné objímat cizí lidi? Možná tě překfvapí, že to nedělají to za účelem zisku. Objímají jen tak, pro radost.

O vzniku Free hugs

Poprvé se o této akci psalo v roce 2004. Největší rozjezd pak zažila o dva roky později, kdy si jí na Youtube začlo všímat stále více lidí. A komu že se nápad Free hugs zrodil v hlavě? Právě v roce 2004 přiletěl do Sydney Juan Mann. Obyčejný chlapík, v té chvíli docela smutný. Před sebou spatřil šťastné příbuzné, kteří se objímali. On ale neměl koho obejmout, a tak si prostě napsal na ceduli nápis FREE HUGS a stoupl si doprostřed nejrušnější ulice v Sydney. Váže se k tomu další příběh, který pravý, že k Juanovi v tu chvíli přišla jakási stařenka a řekla mu, že jí ten den ráno zemřel pes a že je to přesně rok, co při autonehodě zemřela její dcera. Oba se objali a začali se přidávat ostatní lidé. Perličkou je, že akce Free hugs se zpočátku sydneyské polici vůbec nelíbila a dokonce ji zakázala. Petice, ve které se objevilo přes 10 tisíc podpisů, je ale přesvědčila, aby svůj zákaz zrušili.

Pohodlné a příjemné odlíčení: Bioderma Hydrabio H2O micelární voda

20. july 2012 at 16:43 | Lea Jennifer |  Cosmetics

Odlíčení se stalo téměř denním rituálem každé z nás. Pro některé dívky to ale často znamená nadliský úkol, než příjemné relaxování a to právě díky špatnému odličovači. Zabírá ti desítky minut, než jsou tvé oči a pleť dokonalé odlíčené? Jsou zmíněná místa po odlíčení zarudlé a stávají se zdrojem nepříjemného napnutí? Musíš použít velké množství odličovače, abys make-up vůbec dostala dolů? Pak bys možná měla sáhnout po jiném výrobku. A já ti dnes jeden takový představím. Bude to Bioderma Hyrabio H2O čistící a odličovací micelární voda na dehydratovanou a citlivou pleť.

Francouzská značka Bioderma pro tebe určitě není neznámou. Rozrůstá se na mezinárodní úrovni a na trhu má zastoupení ve více než 70 zemích světa. Její dermato-kosmetické výrobky najdeš především v lékárnách a pomohou ti, ať máš jakýkoli problém. Bioderma totiž vyvijí a nabízí mnoho specifických řad, které se stanou tvým nejlepším pomocníkem v péči o pokožku.


O mé postavě a jiných záhadách + inspiration

15. july 2012 at 9:09 | Lea Jennifer |  Fitness and health

Původně jsem chtěla jen udělat Inspiration článek na téma "Dokonalá postava aneb motivace ke cvičení", ale pak mi došlo, že už tu dlouho nebyl žádný článek z mého života, o mé osobě.. nazývejte to jak chcete. Už jsem si trochu odvykla vylívat si na blog srdce, protože o něm ví skoro celé široké okolí. A tak se v tomhle článku budu zabývat sama sebou, ale zvenčí. Prozradím vám pár věcí o své váze a postavě + v článku najdete i trochu té inspirace na fotkách z WHI, které dlouho uchovávám u sebe ve složce.

Levně a stylově na léto s Converse

8. july 2012 at 13:19 | Lea Jennifer |  Fashion

Léto, to ve světě módy znamená barevné tóny, prodyšné materiály a praktická provedení. Přestože se na světových molech objevují každé roční období jiné novinky, existuje pár značek, se kterými nikdy nešlápneš vedle. A nemyslím hned ty, které by tě nutili sáhnout hluboko do kapsy. Jde to i levněji a stylověji, třeba s webem TOPSHOES.CZ.

O značce Converse si již určitě slyšela. Legendární "conversky" má ve skříni skoro každý a dopřát si je nyní můžeš i ty, téměř v jakékoli barvě tě napadne. Boty Converse můžeš z několika kategorií, konkrétně ze základního modelu Basic, z vysokých a nízkých Chuck Taylor, z dětských Chuck Taylor, z Converse Leather (kožené conversky) a nebo z letních žabek.

Poohlížíš se po nové tašce do školy? A co ji takhle vyměnit za trochu stylovější variantu - tašku přes rameno? Converse ti ji nabídne hned v několika velikostech a nespočtu barev! Můžeš ale samozřejmě zůstat i u obyčejných batohů, i ty totiž Converse nabízí. Ve škole ještě chvilku zůstaneme. Zamysli se, v čem skladuješ školní přezůvky? Pravděpodobně v nevzhledné igelitce nebo prostě jen tak na zemi. Tomu může být konec, když si u Converse vybereš některý ze stylových vaků. A pokud se tě již školní docházka netýká, jistě tě neurazí Converse kabelky.

Proč jsem vybrala zrovna TOPSHOES.CZ a ne jiný web? Připadá mi totiž, že má oproti jiným spoustu výhod. Nenajdeš zde jenom boty, jak název klame, ale jsou zde k dostání i doplňky a oblečení Converse. E-shop má také kamennou prodejnu, a to konkrétně v Brně (info o adrese hledej na webu), s čímž souvisí další výhoda - prodejna má vlastní sklad. Zboží, které je v e-shopu označeno "skladem", tak můžeš mít doma během pár dní. Když porovnám s cenami jinde, vychází z toho TOPSHOES.CZ opravdu nejlevněji a navíc, ke každému nákupu přidávají dárek zdarma. Co potěší, jsou i praktické vyhledávače, do kterých můžeš zadat například velikost, kterou hledáš, nebo rozmezí ceny.