September 2011

Koukám na svět tiše z výšky.

25. september 2011 at 19:29 | Lea Jennifer |  Diary

Sedím na balkóně a posluchám tuhle dokonalou písničku. Skrz mříže zábradlí sleduju rádoby západ slunce, které už dávno zapadlo. Nadechnu se prochladlého vzduchu a okamžitě mi naskakuje husina. Nebe je bez mráčků, světlounce modré. Sem tam proletí pták nebo drobný hmyz. Taky bych chtěla koukat na tenhle malý svět z výšky. Chvíli mi hlavou proplouvá tahle myšlenka, než mi dojde, že už na něj koukám z výšky. Sleduju skupinku lidí, co zrovna prochází po silnici. Sleduju projíždějící auta. Sleduju sousedovic psa. Na tom jemňounce modrém nebi je teď velká narůžovělá čára. Letadlo. To se teprve dá říct, že se na svět koukají z výšky. Najednou se okolo mé ruky prochomítne kočka tátovo přítelkyně. Zamňouká a já na ní. Zajímavý rozhovor.

I don't want this moment, to ever end.

Přemýšlím o tom, kolik lidí právě v tuhle chvíli něco říká. A přemýšlím, proč to není slyšet až sem. Minimálně miliarda lidí právě něco říká. Přeci to nemůže jen tak zmizet v prázdnu. Minimálně miliarda prolamuje to ticho a já stejně slyším zase jen to ticho. Přemýšlím, jaké by to bylo, kdyby ze světa najednou zmizel úplně všechen hluk. Slyšela bych to opravdové ticho, anebo by to bylo stejné?

Cause it's true, I am nothing without you.

Když jsem dnes projížděla tím místem, úplně jsem viděla tehdejší večer. Na nebi zářilo spoustu hvězd. Já, ty a nejlepší kamarádi. Viděla jsem živě, jak sedím na té silnici, ty mi podáváš ruku a já vstávám. Jak si znovu sedám, ty ke mě přicházíš, zezadu mě podepřeš a zvedáš. A já se o tebe opřu a takhle stojíme pár sekund, než se zase probudíme. Nepotřebujeme mluvit, užíváme si vzácne ticho. Pak se loučíme a ty máš ve tváři výraz očekávání. A já se jen nedbale otočím a odejdu.

Fíhá. Vidím další letadlo.

DIY: Upravujeme legíny

24. september 2011 at 0:53 | Lea Jennifer |  Fashion
Ani nevím, kde beru sílu napsat článek v půl jedné v noci, ale máte ho tady :D Mimochodem, včera (před půl hodinou ještě :D) jsem oslavila patnáctné narozeniny. Už je ze mě velká holka :D Byla jsem venku s kamarádama a moc jsem si to užila. Od mámy jsem dostala samou kosmetiku, knížku o kosmetice a koberec do pokoje, od táty pětikilo a Monstra :D Zítra mě ještě čeká babička, tak uvidíme :)

http://data.whicdn.com/images/14740024/tumblr_lrh3zknyNN1qcguwto1_500_large.jpg

Legíny. Skvělý a užitečný doplněk, díky kterému si můžeme dovolit sukni nebo kraťasy i když venku nepanují zrovna tropické teploty. Ale nosit pořád obyčejné černé je trochu nuda. Naštěstí existuje Youtube a šikovné holky po celém světě, které dokáží legíny všemožně upravit a o své nápady se pak podělit. Ty nejzajímavější jsem pro vás připravila v tomto článku :)

Jumpni si až k nebi!

20. september 2011 at 21:35 | Lea Jennifer |  Fitness and health
http://www.duels.cz/galerie/Jumpstyle.jpg

Možná už si i ty slyšela o moderním, rytmickém tanci, který se nazývá Jumpstyle a který tancují milióny lidí po celém světě. Už z anglického názvu vyplývá, že se bude jednat o skákání. Na úvod ale nejprve takové malé seznámení ;)
Ač se to nezdá, Jumpstyle vznikl už v roce 1997 v Belgii. Odtud se postupně začal šířit přes celou Evropu až do Asie a Ameriky. Lidem, kteří se věnují Jumpstylu, se říká "jumpeři". U nás je Jumpstyle rozšířený především díky spoustě videí na Youtube, kde se ho můžeš hravě naučit, třeba i doma v pokoji.

Nejsi taky tak trochu Nešika?

20. september 2011 at 16:15 | Lea Jennifer |  Free time

http://image.tn.nova.cz/media/images/600x338/Aug2011/789094.jpg?d41d

Česko-slovenský hudební kanál spustil nový seriál s příznačným názvem Nešika. Pokud zbožňuješ teenagerovské seriály, tak Nešika je pro tebe to pravé!
Hlavní postavou je zde patnáctiletá Jenna Hamilton, jejíž přestavitelku Ashley Rickards jsi už mohla vidět v seriálech jako Ošklivka Betty, Kriminálka New York nebo Vincentův svět. Tahle pubertální středoškolačka se zrovna nachází ve složitém období dospívání a prožívá první nástrahy lásky.
Seriál je vyprávěn přímo Jennou, prostřednictvím jejího blogu, který nazve Awkward (Nešika). V každém zápisku zde pak přináší náhled do jejího chaotického života, plného boje s všedními problémy dospívající dívky a humorně popisuje zážitky spojeně s pubertou. Však to známe samy: hádky s rodiči, zamilovanost do nejpopulárnějšího kluka školy, nebo příjemně zážitky s kamarády. Nešika je zkrátka o nás!

Tip na víkend - Dny evropského dědictví

16. september 2011 at 17:43 | Lea Jennifer |  Free time
Pokud máš volný víkend, co takhle vyrazit za památkami?
Od 10.září v Česku probíhají Dny evropského dědictví.
Že jsi o tom nikdy neslyšela? European Heritage Days jsou významnou celoevropskou kulturně poznávací akcí, mezi jejichž hlavní cíle patří zlepšit informovanost o jiných kulturách, o ochraně kulturního dědictví a respektování památek. Historicky první "Dny otevřených dveří památek" se konaly již v roce 1984 ve Francii, odkud tato akce pochází. Jejich základní myšlenkou bylo umožnit široké veřejnosti návštěvu nejrůznějších památek, zejména těch, které jsou jinak běžně nepřístupné.

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRgnRdiaYR5XBwhBLcAwIH8kmF4tYiulM-ZfCFcNnEgKU-iclKx

Diary | Tired, but still live!

14. september 2011 at 19:51 | Lea Jennifer |  Diary
Hi guys!
Moje letošní předsevzetí stále platí, už pátý den se snažím odpoledne trávit učením. Sice se výsledky ještě moc neukazují, ale určitě brzy budou! :D Vlevo moje fotka v "unifromě" od Krásná.cz, ještě k tomu mám kšiltovku, ale v té vypadám trochu..jak to říct.. zvláštně, takže prostě jenom obyč fotka v tričku ;) Ach jo, chybí mi noční ponocování, prospaná dopoledne a dny trávené "nicneděláním".. Je teprve 14.září a škola už mě slušně dojebává. Doufám, že se mi povede udělat příjímačky na mou vysněnou školu a já tak budu moct nadobro opustit tenhle vidlákov. Dneska jsem byla za výchovnou poradkyní s tím, že ten přestup potřebuju prokonzultovat. Odešla jsem obtěžkaná katalogy středních škol, ve kterém samozřejmě ta moje "vysněná" není :D Budu se hlásit ještě na další dvě školy (max. počet podaných přihlášek jsou tři), to abych měla 1OO% jistotu, že odejdu z tohohle vidlákova. Docela jsem ráda, že se většina těch příjímaček dělá z OSP (obecné studijní předpoklady), protože je to lepší, než jenom matika či čeština. Stejně to ale bude záhul. Ale Leo nejsi lemra, ty to zvládneš! :)) V tom katalogu jsem našla ještě jednu úžasnou školu (naneštěstí soukromou :/), kde je officiální jazyk angličtina a studují tam děti z 20 zemí světa. Musí to být úžasná škola. Je v Hluboké nad Vltavou (to je od táty asi tak 6 km) a vypadá teda nádherně *slint* Škoda, že školné 200 000 na rok asi máma ani táta nebudou chtít platit :D Tak se budu muset smířit s mojí druhou vysněnou veřejnou školou :D Na tento rok jsem se rozhodla přerušit studium kláves, protože kvůli těm příjímačkám na to nebudu mít čas a hlavně mě to nebaví, takže si myslím, že to nemá cenu platit. Jinak, taky vybíráme ve třídě potisk na naše školní trika ( i když všichni budou chtít pokračovat na gymplu dál, odcházíme asi jen tři). Nejvíce se mi líbilo "Nás krásných je málo" nebo "Mysleli si, že nás změní" :D Jdu dodělat ještě pár věcí a pomalu spinkat. Krásný zbytek dne :)

Inspiration - Late summer

11. september 2011 at 11:59 | Lea Jennifer |  Inspiration
http://data.whicdn.com/images/14581359/0-black-lace-nails-turquoise-Favim.com-52043_large.jpg

http://data.whicdn.com/images/14581240/tumblr_llaspyUqiU1qhfug4o1_500_large.jpg

Red hair fashion

9. september 2011 at 11:57 | Lea Jennifer |  Fashion
Dobré poledne :)
Dneska jsem měla být v Praze na proměně (od krasna.cz), bohužel mi to nevyšlo. Ani nevíte, jak mě to deptá. Za hodinu jedu do města na doplnění gelových nehtů a pak busem k tátovi. V článku vám přináším looky, které už mi leží delší dobu na ploše. Název je prostý, Red hair fashion.


Letos už se ale opravdu začnu učit!

3. september 2011 at 14:18 | Lea Jennifer |  Free time


Každý školní rok začíná téměř stejně. Taky si pokaždé s vekým sebevědomím opakuješ, že se letos opravdu začneš učit? A taky ti to vydrží maximálně první měsíc?
Málokdo má tak silnou vůli a motivaci, že to, co si řekne, také dodrží. A zvlášť pak pro nás, školou povinné, co chvíli neposedíme na jednom místě, je takové to předsevzetí obzvlášť těžké. Proč se to málokomu podaří a jaké jsou nejčastější chyby?

Motivuj se!

Zodpověz si otázku, proč se vlastně chceš začít učit. Odpověď "Protože musím" je nedostačující. Chceš se dostat na vysněné gymnázium nebo střední / vysokou školu? Slíbili ti rodiče za dobré známky nový mobil? Klidně si vezmi kus papíru, sepiš si tam pár důvodů a nalep si ho na nějaké viditelné místo. Tak tě bude neustále motivovat.

Můj portrét od šikovné blogerky.

1. september 2011 at 16:58 | Lea Jennifer
Dobré odpoledne :)
píšu jenom rychlozprávu, protože k tomuhle není co dodat. Dnešní den proběhl v pohodě, sice jsem se v minisukni a tričku bez ramena trochu třásla zimou, ale jinak pohoda. Lavici, ve které jsem seděla tři roky, mi zabraly dvě...ehm...kamarádky a aby toho nebylo málo, tak mě ještě odpoledne štípla vosa do prstu. Auč :( Ale né, myslíme pozitivně! :D Autorkou tohoto portrétu je čtrnáctiletá Angie, moje "virtuální kamarádka" z Jindřichova Hradce. Děkuju jí za krásný portrét, s kterým si určitě musela dát velkou práci. Mám tě moc ráda a děkuju za všechno celkově ;)